29 Temmuz 2013 Pazartesi

HUZURLU KEYİF KÖŞESİ :)

Yalnızlık başka şey kendinle baş başa kalmak başka...Yalnızlık çoğu zaman sıkıcı olabiliyor; ama insan bunu kendisiyle baş başa kalmaya dönüştürdüğünde oldukça keyifli olabiliyor. Sizler kendinizle baş başa kaldığınızda neler yaparsınız?


 

Bu sallanan  koltuğu öğretmenliğe ilk başladığımda yataş'tan almıştım. Nereye tayinim çıktıysa onu da beraberimde götürdüm. Hayatımda hiç sobalı evde oturmamıştım ;ama tayin olduğum yerlerde bunu da yaptım :) Sobalı bir evin en keyifli yanlarından biri hiç şüphesiz üstünde güğümünüz kaynarken yanında kıvrılıp uyumaktır . Ben uzun kış gecelerinde sobanın keyfini en çok bu koltukla çıkardım. Elimde kahvem, çıtır çıtır yanan sobam, pencerenin kenarına koyduğum sallanan koltuğum...Dışarıda lapa lapa yağan kara nazır çook kitap okudum bu koltukta, arkadaşım oldu o benim :) Evlendikten sonra onu bırakıp Ankara'ya gelmek içime sinmedi, tabii onu da taktım peşime :) Evimizde bir hobi odamız olsun istedik. Küçük bir odamız var, kendi zevkimize göre döşedik. Malum Ankara'da deniz olmadığından odamız bize denizi çağrıştırsın isterdik, zemindeki mavi halıyı epey bir aramıştık. Sallanan koltuğumuzu da odamızla uyumlu hale getirmek için kaplamaya karar verdik. Minderler demire sabit olmadığından kaplamak oldukça kolay oldu. Kaplama işini annem yaptı-ellerine sağlık onun- Burada oturup kahve içmek ve kitap okumak çok keyifli.
 
Eee kitap ve kahveye eşlik edecek en güzel şey tabi ki müzik...Plakçalar merakımı bilen eşim -sağ olsun-bana geçen yıl güzel bir sürpriz yapmış :) Bayılıyorum o plaklardan gelen nostaljik sese.

Plaklarımızı muhtelif yerlerden aldık, eski plakları bulmak biraz zordu ;ama şimdi ilgiye paralel olarak yaygınlaştı. 33 lük orijinal plaklar hele ki ünlü şarkıcıların plakları 200-300 civarında; ama 45'lik plaklar daha uygun. 5-10 tl civarında. Biz plaklarımızın bir kısmını Ankara'da her ayın ilk pazarı kurulan antika pazarından ,bir kısmını da Ankara kalesinde bir dükkandan aldık.

Bu plak saati de kalede alışveriş yaptığımız plakçı bayan hediye etti bize.Yeni evli olduğumuzu anlayınca bu da benim hediyem olsun dedi sağolsun.Elinizde eski plaklarınız varsa basit bir saat düzeneğini bu plağın ortasına geçirerek yapabilirsiniz.( Sadece akrep,yelkovan ve saniyeyi plağın ortasındaki deliklerden geçirip arkasına koyduğunuz saat aksamına takıyorsunuz.)
İşte böylee...Çok klişe bir üçlü; ama aynı zamanda vazgeçilmez de! Zamana yenik düşmeyecek bu üçlünün sallanan koltukla buluşması harika, burası benim huzurlu keyif köşem...
 
 
Bu  arada koltuğu kapladıktan sonra artan kumaşla taburemize minder, ütü sepetimize örtü yaptık :)Dikiş biliyorsanız ne mutlu size...
Herkese keyifli ve huzurlu günler :)

4 yorum: